Czerwienica prawdziwa

Czerwienica prawdziwa polega na powiększeniu liczby erytrocytów. Oprócz, czerwonych krwinek, ilościowemu zwiększeniu ulegają również, białe krwinki i płytki krwi.

doktorCzerwienica prawdziwa, znana jest również pod nazwą nadkrwistosć, czy hipererytrocytoza. Polega na rozrastaniu się elementów krwiotwórczych – konsekwencją tego jest powstawanie zakrzepów i zatorów. Choroba, częściej spotykana jest u kobiet, niż u mężczyzn.

 

Medycyna nie zna źródła zachorowania.

Nieznajomość, tak istotnej rzeczy, jak przyczyna, wręcz zamyka drzwi na prawidłowe wyleczenie pacjenta lub podjecie działań mających większą skuteczność.

Objawami czerwienicy prawdziwej, są zawroty głowy, zaczerwienieniu ulega również twarz, ręce, stopy, wewnętrzna część jamy ustnej, możliwe jest ogólne zmęczenie organizmu, problemy z widzeniem, zagęszczeniu ulega krew, wzrasta ciśnienie krwi, spada masa ciała, odczuwalne są szumy uszne, owrzodzeniu ulegają ścianki żołądka i dwunastnicy.

Czerwienica prawdziwa, to choroba groźna nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia chorego. Leczenie polega na upuszczaniu krwi – zabieg wykonywany jest co trzy dni. Tego typu działanie, wykonywane jest w pierwszym okresie choroby. W późniejszym czasie wprowadzane są leki cytoredukcyjne oraz przeciwko świądowi, także leki mające zahamować produkcję erytrocytów przez szpik kostny. Są to sposoby, za pomocą których, ma zostać obniżona ilość, objętość krwi, która krąży w organizmie.

Nie podjęcie działań leczniczych, kończy się pewnym zgonem.