Drżączka poraźna

Drżączka poraźna, znana jest w teorii medycyny również pod bardziej popularną nazwą, a mianowicie, choroba Parkinsona.

doktorChoroba, ta jest chorobą wieku starczego.

Źródło choroby, to cały proces zwyrodnieniowy dotyczący grupy neuronów zlokalizowanych w śródmózgowiu.

Wielokrotnie, za przyczyną choroby stoi efekt uboczny leków z grupy neuroleptyków. W teorii medycyny, taka choroba zwana jest wówczas parkinsonizmem polekowym.

Drżączka poraźna, pojawia się głównie u osób w przedziale wiekowym, przekraczającym 60. rok życia.

Objawy choroby, związane są ze stanem chorobowym centralnego układu nerwowego, którego funkcjonowanie ulega zaburzeniu, a ogólny jego stan pogarsza się. Postęp choroby, nawet objawy, są uzależnione od cech indywidualnych organizmu ludzkiego.

Podstawowymi objawami choroby, jest spowolnienie w wykonywaniu ruchów życia codziennego, chodzenia, wstawania, siadania oraz wielu innych. Ponadto, pojawia się drżenie rąk, zesztywnienie mięśni, ich ból, odczuwalny szczególnie dotkliwie podczas wykonywania ruchu, powstają zaburzenia mowy, która przypomina bardziej bełkot, staje się niewyraźna, pojawiają się trudności w połykaniu, zaburzeniom ulega również utrzymanie równowagi.

Objawami, związanymi z dalszym postępem chorobowym, jest cofanie się śliny do ust, w związku z czym, chorzy kaszlą, dusza się i ślinią.  Ponadto, pojawia się problem nadmiernego pocenia się, przy jednoczesnym wysuszaniu skóry twarzy i głowy. Choroba z każdym postępem o rozwojem doprowadza do coraz większych niesprawności. Duża ilość pacjentów umiera w wyniku powikłań pochorobowych, następstw chorobowych takich jak zapalenie płuc, zator tętnicy płucnej.

Drżączka poraźna, nie może zostać całkowicie wyleczona, głównie z uwagi na brak leków, które miałyby uleczyć przyczynę choroby. W medycynie, wynaleziono jednak leki, które pozwalają na opóźnienie postępu choroby nawet o kilka lat, dzięki czemu wydłuża się również życie pacjenta. W zastosowaniu są leki naśladujące działanie dopaminy, enzymy ją rozkładające. Należą do nich” Lewodopa, Selegilina.

Leczenie objawów należy również uzupełniać o dietę odpowiednio dobraną do potrzeb indywidualnych organizmu, ćwiczenia rehabilitacji ruchowej, należy również poddać leczeniu, pojawiające się zaparcia i depresję.