Niedobór czerwonych krwinek

Czerwone krwinki, znane również pod nazwą erytrocyty, odpowiedzialne są za transportowanie tlenu z płuc w kierunku wszelkich tkanek.

doktorW przypadku niedoborów czerwonych krwinek, zaburzone są wszelkie procesy, za które erytrocyty są odpowiedzialne. Ponadto, człowiekowi grozi niedokrwistość.

Objawami choroby, są z reguły słabnięcie mięśni, odczuwanie mrowienia w rękach i stopach, problemy z chodzeniem, nudności, wymioty, obniżenie apetytu, spadek masy ciała, podrażnienie, nerwowość, szybka tendencja do męczenia się, brak energii, apatyczność, biegunka, tachykardia.

Objawy nie są bardzo charakterystycznymi, dla danej choroby. Wielokrotnie mogą snuć podejrzenia dotyczące innych chorób.

Najpopularniejszym objawem zewnętrznym, jest bladość wokoło paznokci, spojówek, czy nawet dziąseł, a po lekkim uderzeniu, pojawiają się rozległe siniaki.

W przypadku zauważenia niepokojących objawów, warto niezwłocznie udać się do lekarza, chociażby pierwszego kontaktu, zleci on wykonanie morfologii, a już na podstawie wyników, można jasno określić ilość składników w krwi.