Niedobór neutrocytów

Neutrocyty są rodzajem białych krwinek. W organizmie przyjmują odpowiedzialność za unicestwianie bakterii i zapobieganie stanom zapalnym. Ich produkcja odbywa się w szpiku kostnym i stanowią 60 % całej ilości krwinek. Przeżywalność w organizmie ludzkim, to 4 dni.

krzyzPrawidłowy poziom neutrocytów, jest zaburzony w przypadku zachorowania pacjenta na malarię, chorowanie na niektóre choroby wirusowe, bakteryjne, przy stosowaniu leków przeciwko nowotworom. Ponadto niedobór białych krwinek, pojawia się przy zakaźnych chorobach wątroby, nadczynności tarczycy, zatruciu wywołanym toksynami, lekami, przy niedokrwistości i chorobach pasożytniczych.

 

 

Neutrocyty na bardzo niskim poziomie, mogą oznaczać uszkodzenie szpiku kostnego, czy istnienie ostrej odmiany białaczki szpiku kostnego.

Objawem, niedoboru netrocytów, jest ogólne osłabienie organizmu, bladość skóry, senność, apatyczność, częste, długotrwałe infekcje, znaczny spadek masy ciała.

Zauważenie jakiegokolwiek odchylenia od prawidłowego poziomu neutrocytów, odczytanego na podstawie morfologii krwi, powinno powodować niepokój skierować nasze kroki do lekarza specjalisty. Jest to jedyny sposób, dzięki któremu można dowiedzieć się co jest przyczyną odchyleń od normy.

Niedobór neutrocytów, może być główną przyczyną powstawania, zachorowania na anemię. Początkowo, objawia się to pogorszeniem ogólnego samopoczucia, a w efekcie, osobie chorej, uciążliwość sprawia nawet najmniejszy wysiłek.