Pochwica

Pochwica dotyczy mimowolnego kurczenia się mięśni pochwy podczas rozpoczętego stosunku płciowego. Partnerzy nie mogą rozpocząć aktu seksualnego, ze względu na niemoc „dojścia” do pochwy partnerki. krzyzTeoria medycyny wyróżnia pochwicę pierwotną, która charakteryzuje się faktem, iż kobieta nigdy nie uprawiała seksu, ani nie uprawia, powodem niechcianych skurczy pochwy. Kolejnym rodzajem jest pochwica wtórna, charakteryzująca się faktem, że w przeszłości kobieta była w stanie normalnie współżyć, jednak skurcze pochwy pojawiły się od pewnego momentu w jej życiu.

Przyczyna takich zachowań mięśni, leży głównie w psychice partnerki,

w przypadkach, gdy stosunek płciowy kojarzy się jej z zadawanym bólem, gdy została kiedyś zgwałcona, gdy mają miejsce stany zapalne narządów płciowych, ich pękniecie, lęk przed utratą dziewictwa, lęk przed samym aktem seksualnym, spowodowany innymi wpajanymi wartościami, lub brak dzieci może być również barierą nie do pokonania. W wielu przypadkach objawy bezwarunkowego obkurczania się mięśni pochwy, ustępują samoczynnie. Jednak, jeśli to nie nastąpi, pomocnym w tego typu przypadkach jest specjalista seksuolog.

Podstawą w leczeniu jest unormowanie życia seksualnego pary, poczucie bezpieczeństwa kobiety w ramionach mężczyzny, co pozwoli jej na komfort psychiczny i cieszenie się uprawianym stosunkiem płciowym. Technikami stosowanymi, są również techniki relaksacyjne, ćwiczenia mięśni pochwy.

Gdy przyczyną pochwicy jest występowanie stanów zapalnych, to należy je niezwłocznie wyleczyć. Porady seksuologa w połączeniu z wiedzą psychoterapeuty gwarantują wyleczenie. Można również stosować leki rozkurczowe, przeciwlękowe, nawet uśmierzające ból, jeśli jest objawem towarzyszącym.