Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk jest problemem dosyć powszechnym wśród mężczyzn. Do pewnego momentu, przedwczesny wytrysk traktowano w teorii medycyny, jako taki który następował po czasie do dwóch minut od rozpoczęcia stosunku płciowego.

przedwczesny-wytryskJednak po znalezieniu przykładów partnerów, którym ten fakt nie przeszkadzał, zmieniono definicję, w której nie jest podawany żaden konkretny czas.

Wytrysk nasienia, jest traktowany jako przedwczesny wówczas, gdy nastąpi wcześniej niż oczekiwaliby tego partnerzy seksualni. Dotyczy to następujących sytuacji: wytrysk pojawiający się przed rozpoczęciem „gry wstępnej”, pojawiający się po pieszczotach, ale przed rozpoczęciem penetracji,

Objawami, są nie możność kontrolowania wytrysku podczas stosunku płciowego, pojawianie się wytrysku po minimalnym pobudzeniu seksualnym lub w każdej innej sytuacji odchylającej się od normy. Nie jest to jednak problem tylko jednej strony, cierpi z tego powodu również partnerka seksualna chorego – z pewnością odczuwa dyskomfort psychiczny.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż aby kobieta osiągnęła orgazm podczas stosunku seksualnego potrzebny jest dłuższy okres czasu, a przy przedwczesnym wytryskiem partnera, osiągnięcie przyjemności graniczy z cudem.

Przyczyn tego stanu rzeczy można znaleźć, co najmniej kilka. Podstawowe źródło choroby znajduje się w psychice partnera, który przeżył już jakieś niepowodzenia, lęk przed wyśmianiem, negatywne sytuacje związane z inicjacją seksualną, również masturbowanie się może być przyczyną tych zaburzeń. Z drugiej strony brak doświadczenia stosunkach płciowych, brak świadomości przedwczesnym wytrysku, także podłoże neurologiczne, wrodzona duża wrażliwość na doznania seksualne.

Mężczyźni z tą przypadłością powinni szukać pomocy u lekarza specjalisty, którym może być seksuolog.

Przygotować się muszą na to, iż w gabinecie lekarskim padną pytania o życie intymne, ale także o prowadzony przez chorego tryb życia, mogą zostać przeprowadzone odpowiednie badania. Często w tego typu przypadkach zachorowań do lekarza muszą zgłosić się obydwoje partnerów seksualnych. Rozwiązaniem wprowadzonym przez lekarza będzie wykonywanie przez partnera odpowiednich ćwiczeń, które pomogą w zwalczeniu problemu. Stosowane tutaj leki farmakologiczne, mają za zadnie podniesienie poziomu serotoniny we krwi, przykładowym jest parokstyna lub priligy.